31505 90200 98+

شبکه های اجتماعی

2077 9101 021

پشتیبانی مشتری

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

آشنایی با استریسک Asterisk و قابلیت های آن

برای راه اندازی تلفن های اینترنتی نرم افزار هایی وجود دارند که بر روی سیستم های کامپیوتری پیاده سازی می شوند. یکی از این نرم افزار ها که بسیار هم محبوب می باشد، نرم افزار استریسک (Asterisk) است. اگر میخواهید درباره این نرم افزار بیشتر بدانید، در ادامه با مونوتل همراه باشید.

 استریسک Asterisk

آشنایی با استریسک Asterisk و قابلیت های آن

what is Asterisk آستریسک چیست؟

کلمه استریسک از لحاظ لغوی به معنی ستاره می باشد. استریسک نرم افزاری از یک تبادل شعبه خصوصی (PBX) است. یا به زبان ساده تر : از این نرم افزار برای برقراری سرویس های صوتی از طریق پروتکل اینترنت (voip) استفاده می شود. Asterisk در سال ۱۹۹۹ در قالب GNU/GPL توسط مارک اسپنسر ( Mark Spencer) مدیر عامل شرکت دیجیوم پایه گذاری شد.استریسک بر پایه زبان برنامه نویسی C بنا شده و بر روی سیستم عاملهای گوناگونی نظیر,Linux NetBSD, OpenBSD, FreeBSD, Mac OSX, Solaris, Unix راه اندازی می شود.

استریسک Asterisk

آشنایی با استریسک Asterisk و قابلیت های آن

 

معماری و پیاده سازی Asterisk :

هسته اصلی Asterisk شامل موتور های مختلفی است که هر کدام نقش مهمی در اجرای این نرم افزار دارند. در ابتدا زمان شروع به کار استریسک Dynamic Module Loader درایور های مختلف را اجرا می کند که شامل درایور های کانال ، فرمت فایل ، گزارشات تماس ها و کدک ها می شود. سپس هسته اصلی استریسک تماس های ورودی را از طریق رابط ها می پذیرد و آنها را با توجه با Dial Plan به سمت IP PHONE ها هدایت می کند .

مزیت ها و قابلیت های آستریسک :

*یکی از دلایلی که این نرم افزار در بین مردم بسیار محوب شد، اوپن سورس (Open Source) یا متن باز بودن آن است که Asterisk را بسیار منعطف می کند و میتوان کد های موجود را ویرایش و حذف و اضافه کرد و آنرا بنا به سلیقه شخصی سفارشی سازی کرد.

*نرم افزار Asterisk شامل بسیاری از ویژگی های موجود در سیستم های PBX تجاری و اختصاصی مانند: نامه صوتی ، تماس کنفرانسی ، پاسخ صوتی تعاملی (منوهای تلفن) و توزیع خودکار می باشد.

*پشتیبانی استریسک از قالب های زمانی و زبان های زیادی مانند :انگلیسی آمریکایی ، انگلیسی و استرالیایی ، کانادایی فرانسوی ، ژاپنی ، روسی ، مکزیکی اسپانیایی و سوئدی.

 

فروشگاه اینترنتی مونوتل، با هدف تامین تجهیزات تلفن تحت شبکه در خدمت شماست .

عناوین سایر مطالب