31505 90200 98+

شبکه های اجتماعی

2077 9101 021

پشتیبانی مشتری

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

چگونه VoIP ارتباطات از راه دور را تغییر داده است؟

مونوتل : از زمانی که VoIP در بخش مخابرات ورود پیدا کرد، اوضاع مخابرات دیگر هرگز مانند گذشته نیست. در دنیای پیشرفته امروز همه با این فناوری آشنا هستند. شاید نه با نام ، اما مطمئناً با استفاده از آن. با استفاده از VoIP می توانید با هر کسی در هر جای دنیا تماس بگیرید.

امروزه VoIP نیروی غالب در مخابرات است و پر طرفدار. Voice over IP یک فناوری است که صدای کاربر را به یک سیگنال دیجیتال تبدیل می کند و تماس مستقیم از طریق رایانه ها یا هر دستگاه دیگری را آسان می کند. VoIP توسط شرکتهای نیازمند ارتباطات، که اساساً شامل اکثر شرکتهای امروزی می شود بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

VoIP

چگونه VoIP ارتباطات از راه دور را تغییر داده است؟

 

پیش بینی می شود که به لطف هزینه کم ، تمرکززدایی و ظرفیت گسترده بازار VoIP بین سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۵ این فناوری رشد ۱۲ درصدی داشته باشد. واضح است که VoIP در حال انطباق خود با شرکت ها و کسب و کار هاست و این پیشرفت همچنان موجب تقویت موقعیت آن در بازار جهانی می شود.

فناوری VoIP به جای استفاده از یک خط تلفن سنتی ، از یک اتصال باند پهن اینترنت برای برقراری تماس استفاده می کند. با استفاده از سیستم های VoIP می توانید مستقیماً از طریق رایانه ، تلفن IP یا تلفن هوشمند با استفاده از یک برنامه تماس بگیرید. این سرویس همچنین می تواند از طریق سیستم ابری نیز ارائه شود. این فناوری به قدری نوآورانه است که نحوه عملکرد سیستم های تلفنی سنتی را کاملاً تغییر می دهد و فرصتی را برای نگاه متفاوت به ارتباطات تجاری فراهم می کند. استفاده از فناوری VoIP نیز در زندگی روزمره در بین مردم محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

VoIP با ارائه خدمات ارزانتر و کارآمدتر نسبت به خدمات تلفنی سنتی ، ارتباطات تجاری را برای همیشه تغییر داده است. با استفاده از VoIP ، سازمان ها می توانند یک شبکه پیشرفته از تلفن های اداری چند منظوره و مجهز به اینترنت ایجاد کنند.

نگاهی اجمالی به تأثیر VoIP در ارتباطات از راه دور

VoIP مقرون به صرفه است ، زیرا مشاغل با حذف هزینه های شرکت تلفن و تنها استفاده از اتصال به اینترنت برای ارتباطات صوتی ، هزینه را کاهش می دهند. هنگام استفاده از VoIP ، تماس ها بسیار ارزان تر هستند ، به ویژه در مورد تماس های بین شهری که با مقصد خارج از منطقه یا کشور کاربر انجام می شود. بنابراین ، در مورد VoIP فاصله جغرافیایی از اهمیت کمی برخوردار است. مورد دیگری که VoIP مقرون به صرفه کرده این است که سرویس های VoIP میزبانی شده به هیچ سخت افزاری احتیاج ندارند و همه چیز در فضای ابری ارائه می شود.

تجارت مدرن دیگر محدود به یک مکان فیزیکی نیست. بسیاری از شرکت ها از امکانات متعددی برخوردار هستند و تعداد فزاینده ای از کارمندان به کار از راه دور تشویق می شوند. تلفن VoIP بسیار متناسب با این سبک کار مدرن و متحرک است. استفاده از VoIP همراه با برنامه های تلفن همراه تضمین می کند که کارمندان هرگز از مشتریان و نیازهای احتمالی آنها جدا نمی شوند. کارمندان می توانند به راحتی از طریق تلفن شخصی ، تلفن منزل و حتی از هتل تماس تجاری بگیرند. به طور خلاصه ، استفاده از VoIP هنگامی که کارمندان خارج از دفتر کار می کنند ، یک مزیت عمده به شمار می رود.

طراحی تلفن IP امکان نصب ، پیکربندی و نگهداری نسبتاً ساده را فراهم می کند و دیگر نیازی به بازی با سیم و کابل نیست ، کاربران به راحتی تلفن خود را به خط اینترنت متصل می کنند و این تلفن ها بدون نیاز به سخت افزار پیچیده فعال خواهد شد.

VoIP

چگونه VoIP ارتباطات از راه دور را تغییر داده است؟

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری یکی از بزرگترین مزایای VoIP می باشد. زیرا اضافه کردن کاربران ، ویژگی های جدید و تغییر برنامه های اشتراک بسیار آسان است. برای این به روزرسانی ها نیازی به نصب سخت افزار اضافی نیست و فقط با نصب نرم افزار مناسب بر روی دستگاه، آماده استفاده است.

ویژگی های بیشتر

سیستم های VoIP چیزهای فراتر از تماس صوتی به کاربران ارائه می دهند. سیستم های VoIP پیشرو در بازار به بهترین وجهی به عنوان محصولات ارتباطات یکپارچه ، ارائه تماس صوتی ، پیام رسانی فوری و کنفرانس ویدیویی از طریق یک سیستم واحد مشخص می شوند. یکی دیگر از ویژگی های برجسته VoIP توانایی ادغام با سایر برنامه های نرم افزاری است. با در نظر گرفتن همه اینها ، روشن است که یک سیستم VoIP می تواند برای بسیاری از عملیات تجاری حیاتی باشد.

VoIP با مزایای زیادی مانند ویژگی های پیشرفته ، قابلیت تلفیق تماس صوتی با سایر خدمات تجاری و مقیاس پذیر بودن این فناوری ، به سیستم مخابراتی قدیمی ترجیح داده شده است. با این اتفاق ، سرانجام سیستم های مخابراتی قدیمی به پایان می رسند و تلفن سنتی با VoIP کاملاً جایگزین می شود. رگولاتورها ، شرکت های مخابراتی و کاربران نهایی قبلاً تصمیم گرفته اند و همه آنها موافق اند که VoIP امیدوار کننده ترین راه حل تلفن برای آینده است.

نتیجه گیری :

بیشترین افزایش در استفاده از VoIP در طی شیوع ویروس کرونا رخ داده است ، که بسیاری از مشاغل را مجبور کرده است از کار در دفتر کار به کار در خانه تغییر دهند. و از زمان ظهور VoIP ، صنعت کند نشده است. با بهبود مداوم در زیرساخت های اینترنت ، انتظار می رود که استفاده از VoIP حتی بیشتر از اینها گسترده شود و خدمات بزرگتر و با کیفیت تری را در لیست طولانی خود قرار دهد. بدون شک voip در آینده نقش مهمی در زندگی ما خواهد داشت.

“چگونه VoIP ارتباطات از راه دور را تغییر داده است؟”

فروشگاه اینترنتی مونوتل، با هدف تامین تجهیزات تلفن تحت شبکه در خدمت شماست .

عناوین سایر مطالب