31505 90200 98+

شبکه های اجتماعی

2077 9101 021

پشتیبانی مشتری

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

روش های دسترسی و استفاده از خدمات VoIP

مونوتل : شما برای استفاده از داخلی که روی ایزابل تعریف نموده اید نیاز به تجهیزاتی دارید که بتوانید داخلی خود را روی آن تعریف نموده و از آن استفاده نمایید؛ به طور کلی می توان روشهای ارتباط با شبکه VoIP را در سه دسته زیر قرار داد:

مبدل تلفن آنالوگ به دیجیتال (ATA)
این مبدلها به Gateway نیز مشهورند، از طرفی دارای پورت شبکه هستند و می توانند با گرفتن آی پی IP بر روی شبکه قرار بگیرند و از طرف دیگر دارای پورت FXS هستند که می توانید با ات صال گو شی تلفن آنالوگ به آن از داخلی که برای رجیستر تعریف نموده اید استفاده نمایید، این Gateway ها می توانند دارای چندین پورت باشند و این امکان را می دهند تا بر روی هر پورت یک شماره داخلی رجیستر کرده و استفاده نمایید، به عبارت دیگر می توان گفت کار اصلی این Gatewayها تبدیل گوشی آنالوگ شما به IPPhone است.

روش های دسترسی و استفاده از خدمات VoIP

روش های دسترسی و استفاده از خدمات VoIP

گوشی (IPPhone)
این تجهیزات اکثرا ظاهری مشابه با تلفن های معمولی دارند با این تفاوت که ورودی آنها بجای اتصال RJ11 که در گوشی های معمولی استفاده می شوند از اتصال RJ45 (مشابه اتصالات شبکه) استفاده کرده و تمام نرم افزارها و سخت افزارهای موردنیاز را بصورت Built-in دارند. هم اکنون این نوع تجهیزات یکی از گزینه های مقرون به صرفه و کاربرپسند می باشند، در شکل زیر یک نمونه گوشی برند SNOM را مشاهده میکنیم.

روش های دسترسی و استفاده از خدمات VoIP

تلفن نرم افزاری (SoftPhone)
این یکی نرم افزاریه ! ولی خوب در این دسته جای می گرفت، شما از یک تلفن نرم افزاری Softphone می توانید برای رجیستر کردن داخلی خود ا ستفاده نمایید، بزرگترین مزیت آن این ا ست که هزینه ای برای شما ندارد (البته اگر از ن سخه های رایگان استفاده نمایید) و استفاده از آن بسیار راحت است. در شکل زیر تلفن نرم افزاری Eyebeam را مشاهده میکنید که قابلیت ارتباط تصویری را نیز دارد.

روش های دسترسی و استفاده از خدمات VoIP

روش های دسترسی و استفاده از خدمات VoIP

 

البته این سافت فون ها امروزه قدیمی شده و خیلی مورد استفاده قرار نمیگیرند.

فروشگاه اینترنتی مونوتل، با هدف تامین تجهیزات تلفن تحت شبکه در خدمت شماست .

عناوین سایر مطالب