31505 90200 98+

شبکه های اجتماعی

2077 9101 021

پشتیبانی مشتری

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

Packet switching یا سوئیچینگ بسته چیست و چه کاربردی در ویپ دارد؟

مونوتل : اگر جزو آن دسته از کسانی هستید که به اطلاعات شبکه و زیر شاخه های آن علاقه مند هستید،حتما عبارت “سوئیچینگ بسته” یا Packet switching به گوشتان خورده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با ما در ادامه این مقاله همراه شوید.

Packet switching یا سوئیچینگ بسته

Packet switching چیست؟

سوئیچینگ بسته انتقال داده های کوچک از طریق شبکه های مختلف است. این تکه های داده یا “بسته ها” امکان انتقال سریعتر و بهینه تر داده را فراهم می کنند.

سوئیچینگ بسته داده ها را از طریق شبکه های دیجیتال با تقسیم بندی به صورت بلوک یا بسته های کوچک تر برای انتقال با استفاده از دستگاه های مختلف شبکه ، آماده می کند. یا زبان ساده تر : انتقال داده هایی که به قسمت های کوچتر تقسیم بندی شده و برای ارسال به سیستم مقصد در شبکه آماده می شوند.

هر بار که یک دستگاه پرونده ای را به دستگاه دیگر می فرستد ، فایل را به بسته های کوچک تقسیم می کند تا بتواند بهترین مسیر برای ارسال داده در زمان مشخص شده از شبکه را تعیین کند. سپس دستگاه های شبکه می توانند بسته ها را به مقصدی هدایت کنند که دستگاه گیرنده آنها را دوباره برای استفاده جمع می کند.

غالباً ، وقتی کاربر فایلی را از طریق شبکه ارسال می کند ، این کار در بسته های داده کوچکتر منتقل می شود. به عنوان مثال ، یک فایل ۳ مگابایتی به بسته هایی تقسیم می شود که هرکدام از آنها دارای یک هدر بسته هستند که این هدر ها شامل آدرس IP مبدا ، آدرس IP مقصد ، تعداد بسته ها در کل پرونده داده، و شماره توالی می باشند.

Packet switching یا سوئیچینگ بسته

Packet switching یا سوئیچینگ بسته چیست و چه کاربردی در ویپ دارد؟

 

انواع سوئیچینگ بسته :

*سوئیچینگ بسته متصل

سوئیچینگ بسته بدون اتصال : این نوع کلاسیک سوئیچینگ بسته شامل چندین بسته است که هر کدام جداگانه روت می شوند. این بدان معنی است که هر بسته شامل اطلاعات کامل مسیریابی است . این نوع سوئیچینگ بسته را گاهی دیتاگرام سوئیچینگ نیز می نامند.

هر بسته در سوئیچینگ بسته بدون اتصال شامل اطلاعات زیر در بخش هدر آن است:

– آدرس منبع
– آدرس مقصد
– تعداد کل بسته ها
– شماره توالی (Seq #) برای مونتاژ مجدد

*سوئیچینگ بسته بدون اتصال

سوئیچینگ بسته اتصال : در سوئیچینگ بسته های اتصال گرا ، که سوئیچینگ مدار مجازی یا سوئیچ مدار نیز نامیده می شود ، ابتدا بسته های داده مونتاژ و بعد شماره گذاری می شوند. آنها سپس از طریق یک مسیر از پیش تعریف شده ، به ترتیب فرستاده می شوند. در سوئیچینگ مدار به اطلاعات آدرس نیازی نیست ، زیرا همه بسته ها به ترتیب ارسال می شوند.

packet switching در ویپ :

تکنولوژی ویپ بر اساس packet switching که آنرا برای شما کامل توضیح دادیم انتقال داده را انجام می دهد.

فروشگاه اینترنتی مونوتل، با هدف تامین تجهیزات تلفن تحت شبکه در خدمت شماست .

عناوین سایر مطالب