31505 90200 98+

شبکه های اجتماعی

2077 9101 021

پشتیبانی مشتری

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

روش های انتقال صدا از طریق بستر شبکه در ویپ

مونوتل : قبل از اینکه به توضیح این روشها بپردازیم، مفهوم انتقال صدا از طریق بستر شبکه را به صورت کوتاه و خلاصه بیان میکنیم تا مقدمه یا پیش زمینه ای باشد بر مبحث اصلی این مقاله.

روش های انتقال صدا از طریق بستر شبکه در ویپ

روش های انتقال صدا از طریق بستر شبکه در ویپ

 

انتقال صدا بر بستر شبکه :

شاید واژه ویپ (VOIP) را به طرق مختلف شنیده باشید. VOIP مخفف عبارت : Voice Over Internet Protocol می باشد که توضیح این مفهوم به ساده ترین روش یعنی : انتقال صدا بر روی اینترنت. هر صدایی که در شبکه اینترنت بین دو سیستم یا دو نفر و یا دو کلایت منتقل شود، این تکنولوژی انتقال صدا را ویپ می نامیم.

با پیشرفت فناوری و استفاده بسیاری از این سیستم (تکنولوژی ویپ) به زودی شاهد فراگیری هر چه بیشتر این تکنولوژی در بین مردم خواهیم بود و آن روز دیگر عمر تلفن های کابلی رو به پایان است.

 

و اما روش های انتقال صدا از طریق شبکه

روش های انتقال صدا از طریق بستر شبکه در ویپ

 

این روش ها به سه دسته تقسیم بندی میشود که عبارتند از :

*روش ATA :

ATA یک دستگاه مبدل سیگنال صدای آنالوگ به دیجیتال است که دستگاه‌های تلفن آنالوگ ( دستگاه‌های تلفن معمولی و سنتی ) به آن وصل می‌شوند. سیگنال صوتی آنالوگ از طریق دستگاه تلفن، وارد ATA می‌شود و سپس به صورت دیجیتال از این دستگاه خارج شده و وارد بستر اینترنت می‎شود.

*روش تلفن‌ های تحت شبکه :

این تلفن‌ ها از نظر ظاهری شبیه به تلفن‌ های آنالوگ هستند. اما به جای داشتن کانکتور تلفن استاندار RJ-11 دارای یک کانکتور اترنت RJ-45 می باشند. تلفن‌های تحت شبکه مستقیما به روتر شما وصل شده و تمامی سخت افزارها و نرم افزارهای تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال را دارا می باشند.

*روش ارتباط مستقیم

در این روش صدا به صورت مستقیم و در بین دو کلاینت انتقال می‌یابد. تنها چیزی که برای این ارتباط لازم دارید، یک دستگاه کامپیوتر یا موبایل، یک نرم افزار ارتباط صوتی آنلاین، میکروفون، کارت صدا و اتصال به اینترت است. در این روش شما هیچ هزینه‌ای بابت مکالمات خود پرداخت نمی‌کنید و تنها حجم اینترنت شما مصرف می‌ شود.

 

فروشگاه اینترنتی مونوتل، با هدف تامین تجهیزات تلفن تحت شبکه در خدمت شماست .

عناوین سایر مطالب