31505 90200 98+

شبکه های اجتماعی

2077 9101 021

پشتیبانی مشتری

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

ایزابل چیست و چه امکاناتی دارد؟

اگر شما هم در شرکت و یا محل کار خود تلفن های اینترنتی را استفاده می کنید، حتما با نام ایزابل آشنایی دارید و یا حداقل یک بار این نام به گوش شما خورده است. با ما در مونوتل همراه باشید تا به معرفی این برنامه بپردازیم.

 ایزابل چیست و چه امکاناتی دارد؟

ایزابل چیست و چه امکاناتی دارد؟

ایزابل (issabel) چیست؟

ایزابل یک نرم افزار تلفنی رایگان و متن باز (open source) است که هسته و مرکز تلفنی آن Asterisk می باشد. ایزابل تعداد زیادی نرم افزار جانبی را در بر گرفته و باعث شده است که حتی افرادی که دانش نسبتاً کمی از VOIP و شبکه دارند به راحتی بتوانند یک مرکز تماس (call center) حرفه ای برای سازمان خود راه اندازی کنند.ایزابل مبتنی بر نسخه های منبع باز Elastix ، Asterisk ، FreePBX ، HylaFAX ، Openfire و Postfix است و PBX ، نمابر ، پیام فوری و سرور ایمیل را ارائه می دهد.این برنامه پلتفرمی است که مدیریت کانال های تعامل تجاری شما را ساده می کند.

استریسک ( Asterisk ) محبوب ترین نرم افزار تلفنی در سال ۱۹۹۹ توسط مارک اسپنسر ( Mark Spencer ) بنیانگذار شرکت دیجیوم برای سیستم عامل لینوکس طراحی شد ، هر چند این نرم افزار بسیار کار آمد و قدرتمند می باشد، ولی به دلیل عدم داشتن واسط کاربری گرافیکی کار با آن بسیار دشوار می باشد. و صرفا متخصصین حرفه ای می توانند ار آن استفاده کنند.

ولی از انجایی که این نرم افزار به صورت متن باز و و رایگان ارائه می شود شرکت های دیگر دست به کار شدند و شروع به تولید واسط کاربری برای استریسک کردند.

ایزابل چیست و چه امکاناتی دارد؟

امکانات ایزابل :

∞ IPهای جغرافیایی محدود در فایروال
∞ فایروال تطبیقی یا fail2ban
∞ امکان نصب گواهینامه‌‌های SSL
∞ امکان ایجاد یک سیستم ویدئو کنفرانس
∞ جایگزینی Openfire توسط Prosody به‌‌عنوان یک سرور پیام‌‌ رسان فوری
∞ تهیه Zoneminder ، یک سیستم تشخیص تصویر
∞ پشتیبانی از ۲۰۰ برنامه افزودنی توسط کاربر و ایجاد ۵۰ تا ۸۰ تماس همزمان در سرویس سیپ ترانک (Sip Trunk)
∞ وجود ۴ خط آنالوگ FXO و ۲ پورت ایستگاه آنالوگ FXS که باعث بقای برق از طریق پل‌‌های داخلی FXO و درگاه‌‌های FXS می‌‌شوند.
Issabel GUI که در واقع می‌‌توان از آن به‌‌ عنوان جادوگری برای نصب سریع و آسان بدون استفاده از فن و ایجاد سروصدا نام برد.

فروشگاه اینترنتی مونوتل، با هدف تامین تجهیزات تلفن تحت شبکه در خدمت شماست .

عناوین سایر مطالب