31505 90200 98+

شبکه های اجتماعی

2077 9101 021

پشتیبانی مشتری

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

بررسی انواع روش های ارسال و دریافت فکس

مونوتل : امروزه برای ارسال و دریافت فکس روش های زیادی وجود دارد. قبل از هر چیز مرور کوتاهی به معرفی خود دستگاه فکس می کنیم و در ادامه انواع این روش های ارسال را بررسی میکنیم.

بررسی انواع روش های ارسال و دریافت فکس

بررسی انواع روش های ارسال و دریافت فکس

 

فکس چیست؟

فکس دستگاهی است که میتواند از یک صفحه کاغذ، یک تصویر بسازد و به کمک خط تلفن ارسال نماید. دستگاه فکس در مبدا، تصویر را به یک سری کدهای قابل انتقال روی خط تلفن، تبدیل میکند و این کدها در مقصد به وسیله دستگاه فکس مخاطب، مجدداً به تصویر تبدیل و روی کاغذ چاپ می شود.

فکس در سال ۱۲۲۲ هجری شمسی معادل سال ۱۸۴۳ میلادی به وسیله یک مخترع اسکاتلندی به نام الکساندر بین ساخته شد. دستگاه های ابتدایی تصویر را به خطوط عرضی کوچک تقسیم می کردند و هر نقطه را با رنگ های سیاه و سفید نشان می دادند، سپس این نقاط به وسیله تلگراف به صورت خط و نقطه (کد مورس) منتقل می شد. تا سال ۱۳۳۹ هجری شمسی برابر با ۱۹۶۰ میلادی، هر شرکت به روش خاص خود ارسال و دریافت فکس را انجام می داد تا اینکه در همین سال قانون یکسان سازی به روش امریکایی آغاز و تجاری گردید.

 

روش های ارسال و دریافت فکس عبارتند از :

 

۱ – استفاده از روش فکس به فکس : در این روش از دستگاه های ماشین فکس استفاده میکنیم.

 

۲ – استفاده از روش کامپیوتر به فکس : در این روش، یک طرف ارتباط یک دستگاه کامپیوتر است که مجهز به کارت تلفن با پورت RJ11 و یک نرم افزار ارسال و دریافت فکس است و در طرف دیگر یک دستگاه ماشین فکس داریم.

 

۳ – استفاده از فکس گیت وی : در این روش یک FAX-GATEWAY فکس های دریافتی را برای یک سرویس معین (مثلا سرویس ایمیل) ارسال نماید. در این روش می توان از سرویس های دیگر (از جمله ایمیل) اطلاعات گرفت و به صورت فکس ارسال کرد.

 

۴ – استفاده از VOIP : یکی دیگر از قابلیت های استفاده از شبکه ویپ امکان ارسال و دریافت فکس است. در سیستم تلفنی استریسک این قابلیت وجود دارد که بتوان به سهولت به ارسال یا دریافت فکس پرداخت.

فروشگاه اینترنتی مونوتل، با هدف تامین تجهیزات تلفن تحت شبکه در خدمت شماست .

عناوین سایر مطالب