31505 90200 98+

شبکه های اجتماعی

2077 9101 021

پشتیبانی مشتری

شنبه تا پنجشنبه

08:00 الی 16:30

راهکار های افزایش امنیت در شبکه تلفن مجازی (تلفن ابری)

چه خطراتی در کمین تلفن های اینترنتی می باشد؟

بهترین مرکز ارائه خدمات تلفنی جهت افزایش امنیت و کارایی تلفن های اینترنتی و خدمات ویپ کجاست؟

اغلب کسب و کار ها از فناوری های جدید مبتنی بر رایانش ابری استفاده می کنند. تلفن مجازی یا تلفن ابری یکی از بهترین سرویس های ابری است که برای ارتباط تلفنی بین مشتریان و کارمندان استفاده می شود. تلفن مجازی جایگزین خطوط تلفن سنتی است.

از مهم ترین مزایای استفاده از تلفن ابری می توان به قابلیت تلفن گویا، انتقال تماس، تلفن صوتی، برقراری تماس بدون محدودیت جغرافیایی و مکانی اشاره نمود.

در حال حاضر و با رشد سویه کرونا اغلب شرکت ها، کارمندانشان به صورت دورکاری در حال فعالیت هستند و بسیاری از مدیران نگران نحوه محافظت از اطلاعات هستند زیرا با حملات سایبری هزینه های زیادی به کسب و کارها وارد می شود لذا امنیت ارتباطات مجازی برای کسب و کارها مهم است. باید اقدامات امنیتی صحیحی در راستای کاهش خطرات حمله های سایبری انجام داد.

  • تلفن های سنتی امن تر اند یا تلفن های مجازی؟

مهم ترین تفاوت تلفن های سنتی با تلفن های مجازی در زیر ساخت آنها است. در تلفن های مجازی برقراری ارتباطات و پاسخ گویی به تماس ها از طریق اینترنت انجام می شود در حالی که در تلفن های سنتی برای پاسخ گویی به تماس ها از زیر ساخت PSTN که مجموعه ای از شبکه های جهانی برای ارتباط تلفنی است استفاده می شود. زیر ساخت این شبکه متشکل از کابل فیبرنوی، کابل های زوج سیم مسی، ماهواره های ارتباطی و… است.

خرید تلفن اینترنتی

راهکار های افزایش امنیت در شبکه تلفن مجازی (تلفن ابری)

سیستم های تلفن سنتی، آنالوگ(تلفن ثابت) سیگنال های صوتی را به کمک شبکه مخابرات POTS و کابل های فیبرنوری انتقال می دهند و برای استفاده ازتلفن ثابت حتما نیاز به کابل کشی مخابرات دارید. چنانچه کسی قصد دسترسی به مکالمات شمارا داشته باشد باید شبکه تلفن را هک کند. در این صورت می تواند به تماس شما گوش دهد.

در تلفن های ابری داده ها به صورت دیجیتال و از طریق اینترنت ارسال می شوند. بستر ارتباطی در تلفن ابری اینترنت است و تماس های تلفنی IP از طریق شبکه های خصوصی ارسال می شود. امنیت در شبکه اینترنت از طریق نرم افزار های امنیتی فراهم می شود.

  • خطرات امنیتی در تلفن های ابری

تلفن های ابری دارای مزایای زیادی از قبیل کاهش هزینه ها، مقیاس پذیری، قابلیت جابجایی بدون محدودیت، انعطاف پذیری، دارای تلفن گویا و… دارد. اما چه خطراتی تلفن های ابری را تهدید می کند؟

  • حملات DOS

یکی از خطرات سیستم های مجازی که بسیار هم رایج است حملات DOS است. در این حملات ترافیک زیادی در شبکه شما ایجاد می شود که باعث تاخیر در تماس، قطع تماس، کاهش کیفیت تماس و… می شود. توقف سیستم تلفن مجازی نیز از دیگر پیامد های حملات DOS به شبکه است.

  • راهکار مقابله با حملات DOS چیست؟

برای مقابله با اینگونه حملات می توانید از یک شبکه خصوصی مجازی VPN استفاده کنید و ترافیک تلفن مجازی خود را از شبکه جداکنید. ارتباطات تلفنی را به صورت رمزگذاری و با یک اتصال مختص شبکه ابری داشته باشید تا بتوانید با اینگونه حملات مقابله کنید.

امنیت تلفن اینترنتی چقدر است ؟

راهکار های افزایش امنیت در شبکه تلفن مجازی (تلفن ابری)

فیشینگ و ویشینگ

فشینگ یا سرقت اطلاعات در قالب ایمیل یا پیامک جعلی زیاد اتفاق می افتد مجرمان اینترنتی ایمیل های جعلی یا پیامک هایی از سمت شرکت های معتبر ارسال می کنند و اطلاعات شخصی و حساب های بانکی را از افراد می خواهند. این اتفاق در دنیای تلفن اینترنتی با نام ویشینگ(Vishing) یا فیشینگ صوتی شناخته شده است. در کلاهبرداری ویشینگ از تماس تلفنی استفاده می شود که می تواند تهدیدکننده تر از ایمیل یا پیام کوتاه باشد. افراد زیادی با عناوین جعلی از بانک، تامین اجتماعی، شرکت های معتبر با شما تماس می گیرند و اطلاعات حساب و اطلاعات شخصی تان را از شما به صورت تلفنی می خواهند.

ویروس‌ها و بدافزارها

ویروس ها در شبکه تلفنی پهنای باند شبکه را اشغال نموده و سرعت شبکه را پایین می آورند.

ویروس ها و بد افزار ها پرونده و برنامه های آلوده را در شبکه نصب می کنند. همچنین می توانند اطلاعات شبکه را به سرقت ببرند. برای مثال ویروس  Trojanمنافذی را در شبکه ایجاد می کند و دسترسی هکرها به شبکه را آسان می کند.

یکی از راهکار های جلوگیری ومقابله با ویروس ها و بد افزارها این است که سیستم تلفنی مجازی به صورت خودکار بروزرسانی شود. فعال کردن آنتی ویروس و فایروال نیز یکی از راهکارهای دیگر مقابله با ویروس ها است.

امنیت تلفن اینترنتی

  • راهکارهای پیشنهادی جهت افزایش امنیت درتلفن های مجازی (تلفن ابری)

راهکارهای زیادی برای افزایش امنیت در تلفن مجازی وجود داردکه شبکه شما را امن می کند تا با خیال راحت و آسوده از تلفن ابری خود استفاده کنید. می توانید به صورت منظم و دوره ای فایروال برنامه ها را بروزرسانی کنید تا امنیت در شبکه برقرار شود. مسدود کردن و قرار دادن شماره های تماس گیرندگان مشکوک، ناشناس، تماس گیرندگان هرزنامه می تواند کمک زیادی به شما بکند. از پسورد های قوی و پیچیده که شامل حروف کوچک و بزرگ، اعداد و علائم است در گذرواژه های خود استفاده نمایید.

از دیگر مواردی که می تواند به شما در امنیت شبکه تان کمک کند این است که در مکان های عمومی از وای فای استفاده نکنید. زیرا دسترسی هکر به شبکه خیلی آسان می شود و به راحتی می تواند شما را هک کند.

مهم ترین موردی که باید در نظر داشته باشید در خصوص ارائه دهنده مرکز تلفن ابری است. چنانچه سیستم مجازی شما از ارتباطات ایمن بهره مند نباشد هر اقدام امنیتی که انجام داده باشید تقریبا بی اثر خواهد بود.

مهم ترین موردی که در تلفن اینترنتی سبب امنیت و پایداری در شبکه می شود شرکت ارائه دهنده تلفن ابری است.

امنیت تلفن ابری شما ارتباط مستقیم با شرکت ارائه دهنده خط تلفن اینترنتی دارد. اگر اقدامات امنیتی نظیر فعال بود فایروال، انتی ویروس، بررسی پسورد ها و… در شرکت ارائه دهنده تلفن اینترنتی صورت گرفته باشد تا حدودی می توان گفت تلفن ابری شما از دسترس هک ها و افراد جاسوس امن خواهد بود . شرکت های ارائهه دهنده تلفن اینترنتی باید از پروتکل ها End To End استفاده کنند تا در برابر حملات هکر ها آسیب پذیر نباشند.هکر می تواند به مکالمات محرمانه شما به صورت آنلاین و افلاین گوش دهد حتی آنرا ضبط و بایگانی کند و از آن استفاده کند.

مونوتل لوگو

  • کدام ارائه دهنده مرکز تلفن ابری، بهترین کیفیت و بالاترین سطح امنیت را دارد؟

مونوتل به عنوان ارائه دهنده تلفن اینترنتی و خدمات ویپ زیر ساختی ایمن را برای کاربران خود فراهم نموده است. مهم ترین ویژگی مونوتل کیفیت خدمات ارائه شده آن است که با کمترین هزینه بیشترین امکانات و امنیت را در اختیار کاربران قرار می دهد. برای خرید تلفن اینترنتی می توانید با شماره ۰۵۱۳۱۵۰۵ تماس حاصل فرمایید.

 

فروشگاه اینترنتی مونوتل، با هدف تامین تجهیزات تلفن تحت شبکه در خدمت شماست .

عناوین سایر مطالب